Kontrole i przeglądy techniczne budynków Rzeszów podkarpackie

Każdy właściciel oraz zarządca budynku ma wiele obowiązków związanych z nieruchomościami, które

zostały ujęte w ustawie o prawie budowlanym z dnia 7 lipca 1994 roku.

Jednym z nich jest właśnie kontrola obiektu budowlanego, którą wykonuje się w celu prawidłowego użytkowania przestrzeni zgodnie z jego przeznaczeniem oraz wymaganiami ochrony środowiska. Ważne jest regularna kontrola nieruchomość, aby nie doprowadzić do pogorszenia się jej stanu.

Biuro Projektowe Jagiełło wykona dla Państwa:

  • Pięcioletnie przeglądy techniczne budynków
  • Roczne przeglądy techniczne budynków
  • Sezonowe przeglądy techniczne budynków

dla wszystkich nieruchomości.

Warto pamiętać, że przeglądy techniczne budynków są obowiązkowe dla każdego właściciela oraz zarządcy obiektu budowlanego. Należy je przeprowadzać minimum raz w roku. Wiąże się to z rutynowym sprawdzaniem stanu budynków w celu prawidłowego ich użytkowania.

W tym miejscu warto wspomnieć, że przeglądy budynków mieszkalnych powinny odbywać się w okresie wiosennym, natomiast budynków wielkopowierzchniowych w terminie od 31 maja do 30 listopada.

W corocznej kontroli technicznej budynki nie ma obowiązku sprawdzania instalacji elektrycznej, jednak warto mieć również to na uwadze, ponieważ niesprawna instalacja może doprowadzić do zagrożenia życia.

Biuro Projektowe Jagiełło sprawnie oraz szybko zajmie się Państwa nieruchomościami i zadba o prawidłowe jej funkcjonowanie. Dzięki temu będą mogli Państwo spać spokojnie, nie martwiąc się o swoją posiadłość.

Zachęcamy do skorzystania z wykonanie przeglądu technicznego budynku w Rzeszowie jak i całym Województwie podkarpackim.

Zapraszamy do kontaktu!